Skladovací sila, násypky a zásobníky

Vyrábíme a dodáváme skladovací sila, zásobníky a násypky na skladování sypkých hmot a směsí. Využití například v betonárkách, obalovnách živičných směsí, v zemědělství, stavebnictví dále pak v dřevozpracující oborech nebo chemickém průmysl .

Sila a zásobníky dodáváme v kruhovém nebo hranatém provedení do objemu 200m3 a hmotnosti 30t. U menších objemů je provedení plastové, u větších zajistíme s partnerskou firmou ocelové provedení nebo kombinaci ocel -plast, která se v poslední době často využívaná na skladování granulátů a sypkých plastových hmot.

Sila jsme schopni zajistit do průměru 4m a to při zachování kvality a funkce. Sila , zásobníky i násypky dodáváme dle Vámi dodaných technických výkresů nebo na vyžádání vypracujeme vlastní projektovou dokumentaci.

Mám zájem o tento produkt

Skladovací sila

Vyrábíme do objemů 120m3, dělené jak vertikálně, tak horizontálně. Užitý materiál je: Polypropylen, Polyethylen a u ocelových sil materiál S235JRGH2.

Standardní vybavení sila:provzdušňovací zařízení( zamezující tvorbě klenby materiálu), filtry (zachycující případné úlety při plnění sila), technologické a revizní vstupy, plnící potrubí, vnější žebřík, ochozová lávka, měrka množství uloženého materiálu. Na přání můžeme sila opatřit: zařízení pro plnění sila i odběr materiálu (pneumatická doprava, korečky, pasové a šnekové dopravníky).

Vnitřní prostor může být vyplněn plastovými skelety tak i vystýlkou z otěruvzdorného materiálu. Pro potravinářský průmysl se sila dají vyložit plastovým skeletem s PP potravinářským atestem. Nebo aplikovat nátěry s potravinářským atestem. Pokud je třeba vnější úprava lze opatařit u ocelových sil epoxidový nebo polyuretanový nátěr.

Technické provedení

 • jednokomorová (20-150m3)
 • dvoukomorová (20/20-75/75m3)
 • vícekomorová vertikálně nebo horizontálně dělená (podle vašich požadavků)

Uspořádání sil může být řadové nebo čtvercové.

Kotvení sil

 • podpůrná konstrukce
 • bez podpůrné konstrukce
 • na patky závěsné
 • s kotvícím prstencem na plášti

Sila na hotovou směs

Vyrábíme sila pro sklad a výdej hotové živičné směsi. Tyto sila vyrábíme především hranaté a to kvůli modulovému řešení a soustavě sil a také pro lepší přepravu. Vlastní skladovací násypka je umístěna v podjezdné ocelové konstrukci.

Plnění sil

 • skipovou drahou
 • pomocí skipového vozíku (u věžového provedení) po skipové dráze řízený z velínu obalovny

Materály u malých zásobníků a násypek jsou PE nebo PP, u větších konstrukční ocel nebo nerezová ocel. Materiály se dají kombinovat.

Výdej zajistí klapka ve spodní části sila. Pro stálý chod klapek jsou opatřeny odporovým topným tělesem. Vypouštění klapek a uzavírání víka sila je řízeno pneumaticky.

Sila jsou izolovány tepelnými izolacemi a následně oplastována nebo použito u ocelových sil pozinkovaný, hliníkový nebo lakovaní trapézovým plechem. Pokud je třeba vnější úprava lze opatřit u ocelových sil epoxidový nebo polyuretanový nátěr.

Zásobníky a násypky

Slouží především k skladování sypkých hmot a směsí. Zásobníky a násypky vyrábíme v obejmech od 0,5m3 do 250m3, průměru do 4m, maximální délky 30m a hmotnosti 30 tun. Součástí dodávky mohou být i obslužné plošiny, schodiště, žebříky a zábradlí.U ocelových sil provádíme epoxidové a polyuretanové nátěry. U zábradlí dále zinkování.

Využití

 • stavebnictví
 • zemědělství
 • chemický a petrochemický průmysl
 • energetický průmysl
 • ekologie a potravinářství

Materály u malých zásobníků a násypek jsou PE nebo PP, u větších konstrukční ocel nebo nerezová ocel. Materiály se dají kombinovat.

Sila, zásobníky i násypky dodáváme dle Vámi dodaných technických výkresů nebo na vyžádání vypracujeme vlastní projektovou dokumentaci, konstrukční a výrobní dokumentaci, statické výpočty, výrobu a dodávku násypek a zásobníků, dopravu, montáž i uvedení do provozu.

Provedení v těchto tvarech (při kliknutí stáhnete výkresy a tabulky)


Možnosti vybavení

Revizní a technologické vstupy, provzdušňovací zařízení, filtry, bezpečnostní klapky, sondy pro měření a stav násypek, rozrážecí kužely, dávkovače, plnící potrubí s uzavírajícími ventily, motýlové zavírací klapky, šnekové a pásové dopravníky, vážící systémy, vibrační dna. střásací kladiva a zařízení na uvolnění tlaku.